« Svibanj 2022 »

OBAVIJEST STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE JLS NA PODRUČJU ISTARSKE ŽUPANIJE
Autor: Krešimir Bronić, 18. 12. 2020.

PREDMET: Povratak sa školovanja – nužna potreba primjene svih propisanih epidemioloških preventivnih mjera

Poštovani,

Stožer civilne zaštite Istarske županije, u svrhu prevencije pojave povećanog broja COVID – 19 novozaraženih osoba, iz populacije studenata i učenika koji se vraćaju sa školovanja iz drugih dijelova Hrvatske ili inozemstva, poziva na nužnu potrebu primjene svih propisanih epidemioloških preventivnih mjera, tijekom putovanja na povratku i nakon dolaska u Istarsku županiju.

Potrebno je izbjegavati okupljanja i druženja, ograničiti rizične kontakte te korištenje javnog prijevoza, osobito kod sumnje na mogućnost infekcije.

Kod sumnje na oboljenje COVID-19 potrebno je žurno javiti se liječniku, prethodno telefonom te izbjegavati svaki kontakt do dobivanja negativnog nalaza.

Stožer civilne zaštite poziva sve studente i učenike koji se vraćaju u Istarsku županiju nakon završene nastave da u svojem ponašanju budu odgovorni, da ne ostvaruju rizične kontakte te da ne sudjeluju u okupljanjima, bez obzira na razlog, kako bismo spriječili širenje bolesti.

S poštovanjem,

NAČELNIK STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE ISTARSKE ŽUPANIJE