Datum objave: 5. listopada 2023.
Kategorija: Vijesti

Kviz i na njemačkom jeziku za Europski dan jezika

26.rujna se obilježava Europski dan jezika i tim povodom je u našoj školi u organizaciji aktiva Njemačkog jezika organiziran jezični kviz u kojem su sudjelovali predstavnici svih razreda.

Kolegica Marina Zelenika se pobrinula za edukativan i zabavan kviz izrađen u internetskoj aplikaciji Kahoot! Sudionici su se natjecali u mješanim grupama po četvero, a okupilo se 6 ekipa iz gimnazijskog i ekonomskog  programa, te agrotehničara i na ovaj način dinamično i zabavno provelo školski sat otkrivajući puno zanimljivosti vezanih uz povijest i suvremenost europskih jezika.

Iako su sve ekipe sudjelovale jednako angažirano i borbeno, pobjedu je na kraju odnio tim iz jezične gimnazije: Sandi Herak, Matea Bošnjak, Lucija Žužić i Alexander Finkelstein. Čestitamo!

Čestitamo i djevojkama iz 4. jezične koje su samostalno izradile odlične plakate kao i grupi nastavljača njemačkog jezika 1. razreda opće gimnazije koja je sa svojom profesoricom Marlenom Vitasović Orbanić izradila plakat.