Datum objave: 23. travnja 2024.
Kategorija: Projekti | Vijesti

Carlo, Luka, Alex, Korado i Petar finalisti šahovskog turnira u Baloti

22. travnja dan je kada slavimo Dan planeta Zemlje i Noć knjige. Poklopilo se da baš na taj dan održimo u našoj školi turnir u šahu. I na ovom turniru bilo je više prijavljenih nego stvarnih mjesta tako da smo opet zabilježili rekordan broj sudionika – čak 32. Broj natjecatelja bio bi i veći, ali zbog organizacijskih ograničenja nismo mogli udovoljiti svima prijavljenima. Novina ovog turnira bili su učenici prvih razreda koji do sada nisu imali priliku nastupati. Ovaj školski turnir još je jedan u nizu kvalifikacijskih turnira koji će svoje finale imati na Dan grada Poreča kada će naši finalisti odmjeriti snage s učenicima ostalih škola Poreštine. Uzbuđenja i dobre igre nije falilo, a kako je igra odmicala napetost je rasla. Učenici koji su došli do kraja turnira predstavljat će našu školu na međuškolskom natjecanju: Carlo Ghersinich, Luka Ašpan, Alex Paulišić, Korado Brajuha i Petar Barišić. Pohvale svim sudionicima na pokazanim vještinama i domišljatosti, a čestitke našim finalistima. Spomenimo tu i nezaobilazni Klub za mlade Poreč kao inicijatora ovog susreta škola te domaćice turnira Teu Purini i Vitu Gržetić koje su se pobrinule kako bi tijekom natjecanja sve proteklo u najboljem redu.