Datum objave: 21. svibnja 2024.
Kategorija: Projekti | Vijesti

Dana 16. svibnja otvorena je izložba Šareni trijem u galeriji Amfiteatar u Puli

Projekt ima za cilj popularizaciju nastave latinskog jezika i dokazati učenicima kako latinski može biti itekako kreativan i zanimljiv!

Tema projekta bila je Odi et amo, prema poznatim Katulovim stihovima, odnosno prikazati moć ljubavi i mržnje na sebi svojstven način.

Naši su učenici pokazali svoju kreativnost u likovnom stvaralaštvu, glazbenom i društvenom. Rea Thaqi (2. og) nacrtala je Afroditu, božicu ljepote, Fran Šimunović (2. og) odsvirao je maestralno na klaviru najstariji sačuvani notni starogrčki zapis Seikilov skolion.

Učenice 1. jg Lara Muzica, Nensi Jelovac i Ivana Orčik likovno su se izrazile, naslikajući motiv Katulova susreta s Lezbijom.

Učenice 1.og Anika Blažević, Natali Bogojević, Melani Mandić i Petra Sever osmislile su društvenu igru “Quae prima duas fortunas rapit: amor et odium edition”, a moći ćete ju i odigrati ukoliko posjetite izložbu!

Učenici su, u pratnji profesorice Tine Horvat, prisustvovali otvaranju izložbe, razgledali tuđe i pronašli svoje radove. Izložba se već četiri godine postavlja u suradnji s Arheološkim muzejom Istre, a otvorena je do 16. lipnja.

Mentorica učenicima bila je Sanja Banko Sirotić.