Datum objave: 12. travnja 2024.

Državno natjecanje “Poslovni izazov Hrvatske”

Učenici Srednje škole Mate Balote Poreč Roman Tintor, Antonia Valentić i Sendi Šimičić sudjelovali su na državnom natjecanju “Poslovni izazov Hrvatske” uz mentorstvo profesorice Jasmine Drobić Arslanagić. Natjecanje se održalo 20. i 21. ožujka u Poreču. Natjecatelji su bili podijeljeni u timove tako da iz svake regije u timu budu natjecatelji iz različitih regija, što im je uvelike pridodalo izazovu no i pružilo priliku da se okušaju i dokažu svoje vještine u timskom radu s nepoznatim osobama. Timovi su dobili zadatak da u ograničenom vremenu stvore poslovnu ideju te ju predstave komisiji i dokažu profitabilnost i održivost svoje ideje. Učenica Sendi Šimičić je sa svojim timom osvojila 2. mjesto i time se plasirala na međunarodno natjecanje “Poslovni izazov Zapadnog Balkana”, također Antonia Valentić i njezin tim osvojili su 5. mjesto čime su se također plasirali na međunarodno natjecanje. Čestitamo na postignutom uspjehu i želimo vam puno sreće dalje!