Datum objave: 23. travnja 2024.

Imamo brončanog u Hrvatskoj iz fizike!

Dana 15. travnja krenuli smo iz Poreča rano ujutro u 6 sati te putovali gotovo cijeli dan do Podgore na državno Natjecanje iz fizike, gdje smo stigli tog ponedjeljka oko 16 sati.

Nakon smještaja u hotel i večere odmorili smo se od puta te odradili posljednje pripreme za natjecanje idućeg dana.

U utorak je teorijski dio natjecanja započeo u 9 sati te trajao do 13 sati.

Ostatak dana smo se odmarali od teških zadataka te pripremali za drugi dio natjecanja sutradan.

U srijedu smo se natjecali u praktičnim zadacima iz fizike od 9 sati do 12 sati.

Nakon ručka nestrpljivo smo očekivali rezultate natjecanja.

Učenik naše škole, Petar Brajković, srednjoškolac prvoga razreda, od svih je natjecatelja najbolje riješio teorijski dio natjecanja za 1. razrede s nevjerojatno visokom riješenošću testa od 98,75%!

Kada su se pribrojili rezultati iz praktičnog dijela natjecanja rezultat je ostao izvrstan i Petar Brajković je osvojio 3. mjesto na državnom Natjecanju iz fizike!

Budući da su dva učenika dijelila 1. mjesto, našem Petru je pripadala 2. nagrada na natjecanju!

Sretni i umorni od zahtjevnih zadataka i dugačkog putovanja vratili smo se iz daleke Podgore u Poreč u četvrtak u kasnim večernjim satima.

Petru Brajkoviću sve čestitke na iznimnom rezultatu iz fizike kakve naša škola ne pamti!