Datum objave: 6. svibnja 2024.

Naši učenici uspješni na 28. dodjeli nagrade Laurus nobilis za učenike osnovnih škola i srednjih škola Poreštine.

U ovogodišnjoj kategoriji najboljih literarnih radova srednjih škola, na hrvatskom jeziku, nagrađena je učenica Neva Blažević s radom Tišina i Zmajoliki (mentorica: Anči Ritossa Blažević), a pohvaljeni su: Sandi Herak s radom Štorija o lakodelcu (mentorica: Tina Horvat), Lucija Geržinić s radom Ljubav ne vidi očima (mentor: Ivan Čupić), Anika Blažević s radom Raspašoj (mentorica: Dunja Janko) te Natali Blagojević s radom Slučaj Nasmijane zvijeri (mentorica: Dunja Janko).

Svojom kreativnošću, maštom, ali i sposobnošću da stvore intrigantnu i zaokruženu priču, naši su učenici i ove godine pokazali koliko mogu kada se uhvate ‘pera u ruke’. Njihove će priče tradicionalno biti objavljene u zbirki ‘PoZiCa’, a nakon toga osvanuti i u našoj knjižnici, za sve buduće naraštaje učenika i spisatelja.