Održan tradicionalni Dan otvorenih vrata u Srednjoj školi Mate Balote Poreč

U Srednjoj školi Mate Balote Poreč na današnji je dan, 7. svibnja, održan Dan otvorenih vrata za naše drage goste, mlade kolege i prijatelje iz osnovnih škola diljem Poreštine.

Nakon uvodnih pozdravnih riječi ravnatelja Krešimira Bronića naši su im marljivi i kreativni učenici predstavili obrazovne programe SŠ Mate Balote Poreč: poljoprivredni i ekonomski smjer te opću i jezičnu gimnaziju.

Mnogo smo se trudili ove i prijašnjih godina, za svoje uspjehe bili i nagrađivani na županijskim te državnim razinama, ali vremena je uvijek bilo i bit će za opuštanje i zabavu, pa smo sve to danas ispripovijedali i mladim gostima, nadamo se budućim učenicima naše škole, već od rujna nadolazeće školske godine.

Hvala što ste nam došli i veselimo se ponovnom susretu, a do tada nas uvijek možete pratiti ovdje – na našoj službenoj Facebook stranici, kao i mrežnoj stranici škole!

Iskoristi svoj glas i glasaj na izborima za Europski parlament 9. lipnja 2024.! Poruka je maturantima naše škole

Prof. Davor Ban, ambasador EU institucija u suradnji s gđom Lidijom Pavić Rogošić iz ODRAZ-a, ali i kao članicom Europskog gospodarskog i socijalnog odbora (EGSO), organizirali su predavanje te nastojali potaknuti mlade da iskoriste svoje pravo glasa i izađu na EU parlamentarne izbore.

Nakon uvodne Ode radosti te himne Europske unije, demokracija i europski izbori bili su u središtu rasprave jer je krajnje vrijeme da se mladi Europe više integriraju u društvo i demokratske procese.

Teme o kojima se razgovaralo:

▶ Institucije EU-a i njihova uloga

▶ Što EU čini za mlade i za njihove gradove i regije

▶ Zašto glasati na EU izborima

▶ Budućnost ciljeva održivog razvoja nakon europskih izbora

▶ Što učenici očekuju od EU-a nakon izbora.

Je li ovo predavanje nagovještaj ponovnom posjetu EU institucijama s prof Banom? Uskoro ćemo saznati!

Otvoreni sat 14.11.2023

Ovom prigodom pozivam sve zainteresirane roditelje da slobodno posjete školu i zatraže informacije od predmetnih profesora.

Otvoreni sat je zamišljen kao vrijeme u koje će svi predmetni profesori i razrednici naše škole biti na raspolaganju roditeljima za informacije o radu i uspjehu te mogućnostima za napredak vašeg djeteta/učenika/učenice.

Raspored profesora po učionicama škole bit će objavljen na oglasnoj ploči škole.

Zahvaljujem na suradnji i srdačan pozdrav

Ravnatelj. Krešimir Bronić