Datum objave: 3. svibnja 2024.

SŠ Mate Balote u Poreču s dvoje predstavnika na državnoj razini smotre kreativaca LiDraNo 2024. u Vinkovcima

Učenici naše škole iznimni i na umjetničkom području. Dvoje učenika 1. razreda opće gimnazije predstavljalo je našu srednju školu na državnoj razini smotre kreativnosti Lidrano održanoj od 24. do 26. travnja 2024. u Vinkovcima.

Anika Blažević i Petar Brajković dokaz su kako Balotaši nisu dobri samo u natjecanjima znanja, već su i pravi kreativci odlični i na umjetničkom području.

Anika Blažević pozvana je na državnu razinu smotre i njezin je scenski nastup, monolog pod naslovom U bačvi niz Nijagaru, autora Mladena Blaževića, oduševio prepunu dvoranu Gradskoga kazališta Joza Ivakić u Vinkovcima te je izmamio osmjehe kao i gromoglasni pljesak lidranovske publike na svečanosti otvaranja smotre u Vinkovcima.

Samostalni novinarski rad učenika Petra Brajkovića pod nazivom Krungthep, također je izborio mjesto među najboljim novinarskim tekstovima ovogodišnje smotre te je objavljen u ovogodišnjem zborniku LiDrana 2024.

Vratili su se iz Vinkovaca prepuni dojmova, oduševljeni tradicionalno besprijekornim domaćinstvom srdačnih Slavonaca te toplom slavonskom dobrodošlicom koju su pripremili učenici i djelatnici vinkovačke Gimnazije Matije Antuna Reljkovića, Gradske knjižnice i čitaonice i Gradskoga kazališta Joza Ivakić.