Datum objave: 26. travnja 2024.

SŠMBP ponosi se državnim prvakom iz matematike – Petrom Brajkovićem

Od 22. do 24. travnja u Vodicama je održano 65. državno Natjecanje iz matematike.

Naši učenici ostvarili su i više nego zapažene uspjehe. Učenik Marin Tonković (prof. Josip Žunta) ostvario je izvrsno 7. mjesto i pohvalu u 4. razredu, kategorija b. Nadalje, učenica Sonja Rajko ostvarila je 13. mjesto u državi.

Učenik Petar Brajković, pod mentorstvom profesorice Đurđice Bonace, ostvario je nevjerojatno 1. mjesto u državi, osvojivši prvu nagradu za test koji je riješio sa 100% učinkovitosti! Da ti pamet stane, posebice jer je Petar nedavno, između ostalog, bio i državni brončani u fizici.

Ima li kraja Petrovim uspjesima ove godine? Ovo su tek njegovi počeci u našoj školi, s obzirom da pohađa prvi razred opće gimnazije. Možemo samo naglasiti kako smo iznimno ponosni što upravo u našoj školi imamo novog državnog prvaka iz matematike, primjer i uzor svojim razrednim kolegama i učenicima škole.

Puno sreće mladim matematičarima u daljnjem životu i radu.