Datum objave: 4. lipnja 2024.
Kategorija: Oglasna ploča | Vijesti

Tloznanstvo  izvan učionice

Naši su učenici 1.razreda agrotehničara opet su  odradili vježbe iz tloznanstva  izvan učionice. Ovog puta posjetili su pedološki laboratorij Instituta za poljoprivredu i turizam u pratnji nastavnika Tomislava M. i Helene Š. Matijaš.

Dočekao nas je domaćin i voditelj laboratorija, Zoran U. i uveo nas u znanstveni svijet agronomske struke, prožete kemijom, biologijom i drugim područjima koji su predmet istraživanja i analiziranja.

Tako su učenici vidjeli i čuli kako se  uzorci tla pripremaju za analize, koja se oprema koristi, čemu služi spektrometar ili zašto se tlo suši i melje te koliko je važan pH tla za bilo koju poljoprivrednu proizvodnju, a pogotovo ekološku poljoprivredu koja se temelji na očuvanju plodnosti tla kao temeljnog resursa za proizvodnju hrane. Upravo će i tlo poslužiti za obilježavanje nadolazećeg Svjetskog dana zaštite okoliša ( 5.06.).

Zahvaljujemo se Institutu za poljoprivredu i turizam na suradnji.