« Kolovoz 2022 »

Autor: Krešimir Bronić, 26. 5. 2022.

S višednevnog putovanja iz prijestolnice Europe – Brisela, nedavno su se vratili i time okrunili svoje četverogodišnje životno putovanje: pod zajedničkim nazivnikom – ekonomisti četvrtog B i brojnikom 23 divnih mladih ljudi – učenici srednje škole Mate Balote Poreč s razrednikom Davorom Banom i profesorima.

Učenici i profesori za vrijeme boravka u Briselu imali su mogućnost razgleda grada i njegovih znamenitosti, no cilj studijskog putovanja  bio je upoznati učenike s djelovanjem  Europskog parlamenta, Europske unije te bolje povezanosti ekonomske i monetarne politike, a stečenim iskustvom poučiti učenike po pitanju dolaska EURO-a na naše tržište, po pitanju funkcioniranja hrvatskog turizma, zaštite okoliša, održivog razvoja te promišljanja odgovornog pristupa životnom okruženju korištenjem obnovljivih izvora energije, racionalnog upravljanja  resursima, kako prirodnim tako i antropogenim, kaže nam profesor Davor Ban te dodaje kako je susret s europarlamentarcem gosp. Toninom Piculom i našim ambasadorima bio od iznimne važnosti za iskustvo učenika kojima je na kraju zaželio puno sreće na nadolazećoj državnoj maturi i važnim odlukama koje ih ubuduće čekaju.

Maturanti 4b ekonomisti sa svojim razrednikom, zahvaljuju se gradu Poreču, pročelnici Vesni Kordić za sufinanciranje transfera do zračnih luka Trsta i Zagreba te uredu europarlamentarca Tonina Picule na prepoznavanju važnosti postojanja i realizacije ovakvih projekata za mladež.

Tijekom ostvarivanja ovog programa svi smo skupa prošli neke izazove koje smo zajedništvom, trudom i međusobnim uvažavanjem nadišli stvorivši tako neizmjerno bogatstvo za cijeli život.