« Kolovoz 2022 »

Projekt zavičajne nastave ,,Đins i kafe - ča smo sve švercali priko granice 1. dio''
Autor: Krešimir Bronić, 31. 5. 2022.

Učenici naše škole i njihove mentorice marljivo rade na projektu zavičajne nastave ,,Đins i kafe – ča smo sve švercali priko granice''.

U radnoj atmosferi prošao je ponedjeljak 9.5. kada smo napravili banere za naš projekt, promo letke i pozivnicu na premijeru našeg dokumentarca. Pogledali smo i dokumentarac ,,Trst Jugoslavija'', isječak iz serije ,,Naše malo misto'' kada su Bepina i Luigi išli u Trst i isječak iz serije ,,Bolji život''.

U petak 13.5. posjetili smo i Dom za starije i nemoćne osobe Poreč te su nam korisnici ispričali živopisne priče kako su nekada švercali preko granice. Ovim putem im se zahvaljujemo od srca jer su s nama podijelili svoje privatne priče.

Učenici: Elvis Roša, Nina Gmitrović. Patricia Hjamut, Andrea Matić, Tea Cotić,  Ante Jurilj, Antonio Jukić, Ivan Tin Vučić, Petra Radinović, Diego Ferenac, Katia Ferenac, Ela Caruzzi